Kupci pozor

Na internetu jsou nejrůznější místa, kde můžete hledat psa určité rasy.

Bohužel spousta z nich je pouze prostředkem pro překupníky se psy, aby zde nabízeli své zboží. A to za ceny tak absurdní a přemrštěné, za které by žádný slušný chovatel ani ve snu neprodával.

Ve většině nabídek podobného charakteru se dočtete, že "doprava je v ceně", ale jakmile dojde na samotnou transakci, náklady na dopravu jsou náhle vaše starost.
    

Mnohem více znepokojující jsou však tvrzení některých amerických inzerentů o možnosti registrace štěnete u AKC(American Kennel Club) atd. Zachránili jsme některá štěňata nabízená těmito překupníky, jen abychom zjistili, že jejich registrace u AKC není možná.

Buď otec, nebo matka štěnete nebyli registrováni u AKC, a tudíž ani jejich potomek nemohl být registrován.

Pokud štěně nesplňuje podmínky pro registraci u AKC, pak nesplňuje podmínky k registraci u žádného etického národního kynologického klubu.

Kontaktovali jsme některé chovatele a bylo nám řečeno, že platí pouze ono "atd", což v jádru znamená pouze možnost registrace u The American Pet Registry Inc (APRI) nebo jiného "registračního úřadu", který si založili sami překupníci, aby obešli AKC a ostatní legitimně registrující organizace. Štěňata registrována u APRI nemohou být chována "papírově" u AKC, ani se nesmí účastnit výstav pořádaných AKC.

´
  

   
V některých případech jsme zjistili naprostou absenci kompletního rodokmenu pro dané štěně. Známá byla pouze jména otce a matky. APRI sice na vyžádání poskytne o štěněti a jeho původu nějaké další informace, nicméně ačkoli jsme hledali po celém světě informace  o jménech, která nám byla sdělena, nenašli jsme o těchto psech žádné informace, což nás vede k doměnce, že jde o neregistované Dandies.

V případě, že zvažujete koupi Dandieho na základě nějakého podobného inzerátu, doporučujeme velkou opatrnost.


        
                                                  "Kupci pozor" je na místě !

 

                                

                                                       
   

All material © Dandie Dinmont Terrier Rescue League